Hotel Belmondo

Me shumë përkujdesje, pasion, kreativitet dhe një staf profesionistësh me përvojë i ofrojmë klientëve tanë mikpritjen e shkëlqyer shqiptare. Themi me krenari që kemi arritur të jemi hoteli i standarteve më të larta në Shqipëri. Me një vendndodhje optimale vetëm 5 minuta larg qendrës së qytetit të Durrësit, hotel Belmondo është vendosur në mënyrë perfekte në krye të të gjithë atraksioneve kryesore turistike të qytetit. Ju mund të shijoni ushqimin tonë gjithashtu në “Rooftop Place” duke ndjekur perëndimin e diellit si askund tjetër. Ne gjithashtu ofrojmë një përzgjedhje të pjatave klasike në mënyrë që të gjithë të ndihen si në shtëpinë e tyre në restorantin tonë mikpritës. Belmondo Hotel është vendi i përsosur për kombinimin e mënyrës së akomodimit sipas dëshirës suaj në opsionet HF (half-board), FB (Full Board) ose AI (All Inclusive). Beldmondo Hotel ofron gjithashtu menu të dedikuara posaçërisht për zhvillime konferencash, takime biznesi, paketa familjare apo edhe për evente festive sipas dëshirës dhe kërkesave tuaja. Menuja e pasur e produkteve ju jep mundësinë të zgjidhni midis një shumëllojshmërie gatimesh tradicionale si edhe moderne duke përdorur produktet më të freskëta dhe bio. Një rëndësi e veçantë ju kushtohet ingredientëve organikë për të garanatuar një eksperiencë unike në hotel Belmondo.

Pse të zgjidhni BELMONDO HOTEL?

 • Ambjent i këndshëm, ingredientë të freskët, Shefa të shkëlqyer kuzhine
 • Privatësi absolute
 • Shërbim i personalizuar
 • Plazh privat
 • Dhoma të dizenjuara me detajet më moderne
 • Zgjedhja ideale për pushime të paharrueshme
 • Salla Konferencash me hapësira të mëdha
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • SPA dhe Wellness Center
 • Qendër “Fitness”

Fasilitetet

 • 103 Dhoma
 • 25 Apartamente
 • 10 Kate (Suita me pamje nga deti)
 • Salla Konferencash
 • Shërbim restoranti për evente dhe paketa HB, FB dhe AI
 • Lounge Bar
 • Beach Bar
 • Bar/ Lounge në tarracë
 • Parkim privat
 • WiFi pa pagesë

Location

2024-06-18
28°C

Location
Hotel As Durres
Rr. Kompleksit, Plepa-Golem, DurrësAlbania
Hotel Horizont
No.3, Rruga Porta e Detit 2008, DurrësAlbania
Hotel Sun
Rruga Agaveve, DurrësAlbania
Hotel Belmondo
Rruga Pavaresia 193, Durrës 2008Albania
Hotel AS Tirana
Rruga Reshit Petrela, TiranëAlbania